První odborný semináři pořádaný ve Fitness club Slovany "O silovém treninku s Jiřím Tkadlčikem "(pořádáno 11.9.2016)

14.09.2016

Stále ještě vstřebávám nevšední zážitek z nedělního semináře a konečně bych rád napsal nějaké shrnutí..
Během celého odpoledne jsme se dozvěděli o čem silový trénink vlastně je, něco z historie, slavných jmen tohoto sportu, že to není jen cirkusové vystoupení, ale proč to má smysl! jak propojuje zdraví, funkčnost, sílu a v neposlední řadě i estetiku lidského těla to vše v mužském i ženské podání.
Byla možnost si některé ze zmíněných faktorů ověřit na jedné ze strongmanské disciplín, tentokrát to byl Log Lift. Dále to byly vyčerpávající informace o mrtvém tahu, jak je tento cvik dokonale funkční a zároveň ošemetný pokud se k němu nepřistupuje s respektem. Viděli jsme neuvěřitelné silové výkony v podání Jirky a mnozí z vás si v motivující atmosféře potáhli svůj osobáček, byl v ceně! No dobře, atmosféra by příště mohla být přeci jen ještě o malinko bouřlivější:-) Myslím že se tato akce vydařila a všichni jsem si to užili a posunuli o kousek dál.
Ale to není vše co mám na srdci.. teď ještě něco z "backstage" bylo nám ctí strávit i další den s Jirkou a Valuškou a abych nezapomněl také s Márou a malým rotvajlerkem Thorem :-) bylo příjemné pobavit se o běžných lidský starostech, tréninku a předběžně naplánovat pokračování semináře!! Na kterém bych se rád zaměřil, krom jiného i téma o kterém jsem se znovu na vlastní oči přesvědčil, o kterém ještě nevědí, protože to neřeší, (teď píšu především pro ženy) a to dát si k obědu klidně knedlík s omáčku, v případě Valuš pak klidně ještě desert :-) pak potahat těžké váhy a prostě to spálit a mít stále dokonale ženskou postavu. To je ten princip jaký má silový trénink význam na nastartování metabolismu, tím spalování kalorií.. že není potřeba držet se přísně utažených jídelníčků po vzoru bikinfitness, když tak stejně nikdy vypadat nebudete:-) že není potřeba ničit si tělo dvou hodinovým během, když nemáte zpevněný CORE a neumíte udělat správný dřep, který je ve vývoji před běháním, pardon, prospějete tím svému kardiovaskulárnímu systému, to ano, tím bych to uzavřel, běhání nechal běžcům a vrátím zpět k silovému tréninku.. celý vtip hubnutí a spalování je pouze příjem x výdej a na to mrtvé tahy nebo přetočení pneumatiky sakra dává! samozřejmě je potřeba se k tomu nejprve dopracovat, slouží k tomu tréninkové lekce, které najdete i u nás: TRX, kruháče, lekce s Denčou, Editou.. a co mě nejvíc těší, na čem jsme se s Jirkou nezávisle shodli jsou lekce FLOWINu na kterých má sám odcvičeno spoustu hodin.
Jirku jsem nezval pouze jako osobnost v tomto sportu, ale hlavně proto že mi je tento styl tréninku blízký a to od základního funkčního cvičení až po extrémní strongmanské disciplíny. Rád bych vám to přiblížil! Trošku mě mrzí, že snad bylo méně místních než lidí, kteří měli zájem a přijeli poměrně z daleka, o to víc si návštěvy vážím, díky všem kdo dorazil! Díky pokud někdo dočetl až sem, samotného mě to překvapilo, takhle dlouhý sloh jsme nenapsal ani u maturity :-)
Tak a můžeme se těšit na pokračování semináře! R.